Jak uruchomić aplikację?

Jak uruchomić aplikację?

1. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play

Aplikacja dostępna jest w sklepie. Wystarczy wejść na stronę https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.adventuresport.tracker i kliknąć zainstaluj. Po chwili na naszym telefonie powinniśmy zobaczyć żółtą ikonę aplikacji.

2. Utwórz konto

Pierwszą rzeczą jaką widzimy po wejściu do aplikacji jest formularz logowania. Jeżeli posiadamy już konto ŚledźGPS to podajemy dane do logowania i przechodzimy dalej. Jeśli nie, klikamy Utwórz konto i wypełniamy krótki formularz, podając nasz adres e-mail, hasło oraz nazwę, pod którą będziemy widoczni w systemie. Nazwę można zmienić przed dołączeniem do zawodów.

3. Zezwól aplikacji na działanie w tle

Aby moc przesyłać aktualną pozycję podczas zawodów, aplikacja potrzebuje zgody na działanie w tle. Jest to niezbędne do poprawnego działania aplikacji. O zgodę na działanie w tle zostaniemy poproszeni przy pierwszym uruchomieniu aplikacji. Jeżeli zgoda zostanie z jakiegoś powodu cofnięta, możemy dokonać zmiany w ustawieniach systemowych telefonu.

3a. Wyłącz optymalizację baterii dla aplikacji ŚledźGPS

Dotyczy szczególnie telefonów Huawei, Xiaomi i Redmi

Niektóre telefony, posiadające dodatkowe nakładki systemowe mogą blokować działanie aplikacji, aby wydłużyć czas pracy telefonu. Niestety powoduje to brak możliwość wysyłania aktualnej pozycji. Aby temu zapobiec musimy dodać aplikację ŚledźGPS do wyjątków, które nie mają podlegać systemowej optymalizacji baterii.

4. Wybierz wydarzenie i dołącz

Z listy wydarzeń wybieramy to, które nas interesuje. Po kliknięciu pojawi nam się ekran, na którym podajemy nasz numer startowy (nie jest niezbędny) oraz nazwę, którą będzie widać na podglądzie. Po wpisaniu klikamy Dołącz.

5. Rozpocznij udostępnianie pozycji i wyślij link znajomym

Teraz pozostało nam tylko włączyć wysyłanie lokalizacji klikając Start. Od tego momentu nasza pozycja będzie wysyłana do systemu i widoczna dla obserwatorów. Na tym samym ekranie znajdziesz przycisk Udostępnij. Dzięki niemu podzielisz się z linkiem do śledzenia z kim chcesz.

W trakcie udostępniania lokalizacji możesz normalnie korzystać z telefonu. O tym, że aplikacja działa świadczy ikona na pasku powiadomień u góry ekranu. Gdy chcesz zatrzymać udostępnianie, rozwiń pasek powiadomień, kliknij w ikonę ŚledźGPS, a następnie Stop.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *